SEZÓNA 2022 / 2023

Taneční klub KAT Zbraslav – vedené semináře pro začátečníky i pokročilé

Jedná se o systematickou tréninkovou přípravu párů i jednotlivců pod křídly tanečního klubu KAT Zbraslav k soutěžnímu společenskému tanci, a to za pomoci špičkových trenérů. V nabídce jsou kurzy pro začátečníky, mírně pokročilé i nejpokročilejší tanečníky a tanečnice všeho věku. Další informace najdete také na stránkách tanečního oddílu KAT Zbraslav https://www.kat-zbraslav.cz/kurzy/

Sólo Ladies Latino - Začátečníci

Tento oddíl Sokola je určen pro ženy všeho věku, které se chtějí naučit základy latinsko-amerických tanců (Samba, Chacha, Rumba, Jive, Pasodoble, Salsa, Bachata …). Určitě si posílíte všechny partie celého těla, zejména nohy, boky a bříško. Sólové tance pro ženy jsou úžasnou příležitostí, jak se vyřádit a uvolnit stres po celodenní práci doma nebo v kanceláři. Jak protáhnout tělo a zapojit všechny smysly. Krásně se obléknout a připadat si jako bohyně! 

Trenérka: Lenka Peške
Čas kurzu: středa 20.30-21.30
Cena: 2200 Kč / osoba na pololetí (obsahuje i 500 Kč roční členský poplatek Sokola)
Zahájení: 14.září 2022
Přihlášky: do 10.září 2022 – ZDE

Taneční přípravka pro děti 4-6 let

Tento kurz je určen pro nejmenší děti od 4 let, které se s tancem teprve seznamují. Podporujeme spontánnost dětí a nabízíme jim příležitost vyjádřit se pohybem, který jakkoliv provedený bude vždy správný. Kurz vede zkušená lektorka s 20-letou praxí přípravy předškolních a školních dětí pro tanec. Kurz kombinuje baletní průpravu, country tance, disco dance, scénický a společenský tanec (základy tanců waltz, chacha, polka, blues, jive). Vše je hravou formou, používáme různé rekvizity (šátky, stuhy, deštníky…) a připravujeme se na taneční vystoupení.

Trenérka: Lenka Šeráková
Čas: středa 16.15 - 17.00
Cena: 1500 Kč / pololetí (obsahuje i 200 Kč roční členský příspěvek Sokola)
Zahájení: 14.září 2022 – zkušební hodina zdarma
Přihlášky: do 15.září 2022 – info@kat-zbraslav.cz

Taneční kurzy pro dospělé - začátečníky a mírně pokročilé

V poslední době jsou stále populárnější kurzy společenského tance pro dospělé, které kloubí možnost kvalitního tancování v menší komorní skupině, a to blízko svého bydliště. Možná jste prošvihli taneční kurzy v mládí anebo jste vše již dávno zapomněli? Nevadí! Nikdy není pozdě. Zažijete příjemné večery se svým partnerem či partnerkou, kde budete jen jeden pro druhého. Zkušení trenéři vás zábavnou formou provedou základními kroky většiny společenských tanců a základními variacemi. Výuka probíhá v průběhu 10 večerů od září do prosince a následně jako pokračovací kurz od února do března. Zaručujeme individuální přístup – skutečně naučíme tančit každého, kdo opravdu chce.

Trenéři: Miroslav Šerák a Lenka Peške
Čas kurzu: pondělí 20.30 - 22.00
Cena: 3.500 Kč / pár / 10 lekcí
Zahájení: 26. září 2022
Přihlášky: do 15.září 2022 – ZDE

Taneční kurzy pro dospělé - mírně pokročilé

V tomto kurzu navazujeme na kurz začátečníků a pokračujeme v prohlubování techniky a učení se novým variacím. Zkušení trenéři vás zábavnou formou provedou pokročilejší technikou všech 10 základních společenských tanců a pokročilejšími variacemi. Výuka probíhá v průběhu 10 večerů od září do prosince a následně jako pokračovací kurz od února do března. Zaručujeme individuální přístup – skutečně naučíme tančit každého, kdo opravdu chce.

Trenéři: Miroslav Šerák a Lenka Peške
Čas kurzu: pondělí 20.30 - 22.00
Cena: 3.500 Kč / pár / 10 lekcí
Zahájení: 26. září 2022

Přihlášky: do 15.září 2022 – ZDE

Taneční kurzy pro dospělé – pokročilé

Tento kurz společenského tance je určen pro všechny dospělé páry, které mají za sebou alespoň jeden 2 roky kurzů pro dospělé (základní + pokračovací) u nás nebo v jiné taneční škole. V této skupině prohlubujeme techniku všech tanců a věnujeme se i pokročilým tanečním variacím. Pro tuto skupinu nabízíme vícekrát do roka i víkendová taneční soustředění. Nejste si jistí svou úrovní pokročilosti? Neváhejte nám zavolat! Rádi vás nasměrujeme tak, aby taneční lekce byly příjemným večerním časem pro vás dva.

Trenéři: Miroslav a Lenka Šerákovi
Čas kurzu: úterý 20.30-21.30
Cena: 2.300 Kč / osobu / pololetí
Zahájení: 13. září 2022
Přihlášky: do 10.září 2022 – info@kat-zbraslav.cz

Taneční kurz Pro-Am (Profesionál + Amatér) - začátečníci

Tento kurz je určen pro všechny, kdo nemají tanečního partnera/partnerku, a přesto by se chtěli naučit společenský tanec v páru, a to za pomoci profesionálního tanečníka či tanečnice. Už vás nebaví mít pošlapané nohy? Chtěli byste zažít opravdové vedení partnera? Nebo Vám naopak chybí partnerka, která by se Vámi nechala vést? Pak je tento kurz pro vás jako dělaný, protože vytváří spojení amatéra s profesionálem. Nejprve se naučíte základní kroky a jednoduché figury, které hned během hodiny vyzkoušíte v páru. Využijeme zkušené tanečníky a tanečnice z tanečního klubu KAT Zbraslav.

Trenér: Dle dostupnosti
Čas kurzu: úterý 20.30-21.30
Cena: 300-500 Kč / lekci 45 min. 
Zahájení: kdykoliv
Přihlášky: e-mailem info@kat-zbraslav.cz

Plesotančírna

Obnovujeme tradici pravidelných nedělních tančíren pro páry všeho věku a všech úrovní. Přijďte se na konci víkendu příjemně naladit tancem. Bude hrát hudba všech standardních a latinsko-amerických tanců v příjemném mixu. Můžete se občerstvit nealko pitím či vínem z našeho tanečního baru. Není potřeba si předem nic rezervovat.

Čas: neděle 18.00 – 20.00
Cena: pro účastníky kurzů pro dospělé 100 Kč/pár, pro ostatní 200 Kč/pár
Zahájení: bude upřesněno (listopad 2020)

Veřejnost – volný trénink tance

Tyto tréninky jsou určené pro taneční páry připravující se na soutěže, tedy závodní páry, a to i z jiných tanečních klubů.

Čas: dle volného času v rozvrhu
Cena: Pro členy KAT Zbraslav zdarma, pro páry z jiných klubů 150 Kč/pár.

Ranní kurz základů Taichi a Čchi-kung

Kurz čínského zdravotního, dechového a relaxačního cvičení Čchi-kung (Qi-gong).
Základy Taichi pro zdraví a dlouhověkost.
Kurz je vhodný pro začátečníky, nebo ty z vás, co jste již cvičili a cvičíte a chcete si základy zopakovat a pokračovat dále v taichi. Lekce jsou vhodné pro každého bez rozdílu věku a nadání. Ke každému přistupujeme individuálně a podle zdravotních a pohybových možností. Ranní kurz doporučujeme pro rodiče dětí, které jsou ve školkách, školách a pro každého, kdo chce začít den příjemným cvičením, které vám doplní energii a rozhýbe celé tělo. Cvičení je vhodné i pro seniory.

Cvičení Čchi-kung je starodávné čínské cvičení zaměřené na uvolnění napětí, navýšení životní energie a harmonizaci vnitřních orgánů. Umožňuje očištění těla i duše od napětí, stresu a chaosu. Naučí vás lépe porozumět dění ve vašem těle, ale i v přírodě a světě kolem nás, neboť stejné energie a principy, kterými se řídí naše tělo, ovládají i veškeré dění v přírodě a ve vesmíru. Pokusíme se skrze cvičení čchi-kung lépe porozumět našemu vlastnímu tělu i dění kolem nás. Základní podmínkou života a zdraví je neustálý a ničím nerušený tok životní energie „ČHI“. Cvičení čchi-kung pomáhá znovu obnovit tento přirozený pohyb „ČHI“ a tím i zdraví a životní sílu.

Taichi bojové umění a zdravotní cvičení staré Číny, které kombinuje přesné pohyby těla s hlubokým soustředěným dýcháním a využíváním vnitřní energie. V Taichi se po zvládnutí základních dovedností věnujete především cvičení různých „sestav“. Taichi sestavy v sobě zahrnují vždy několik cviků, které mají návaznost. A právě toto plynulé cvičení spojené s vědomým hlubokým dechem vyrovnává naše energie, dává nám zdraví sílu a vitalitu. Věnujeme se Tchaj-ťi, které má více než 400 letou rodinnou tradicí. Původně předávanou po mnoho generací v Číně v rodině Čchen.

Trenérka: Jitka Rychnovská 
Čas kurzu: úterý 8:30 – 9:30
Cena: 2000 Kč / pololetí (obsahuje i 500 Kč roční členský poplatek Sokola)
 

Kontakty

Poděkování

Na činnost  TJ Sokol Zbraslav přispívají a na rekonstrukci víceúčelového sálu PARKET se podíleli:

Národní sportovní agentura, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Hlavní město Praha a Městská část Praha-Zbraslav.

            

 

Partneři vybavení sálu