Naši trenéři

LENKA ŠERÁKOVÁ 
Tančím již od dětství. Přes balet jsem se dostala k taneční gymnastice a následně ke společenskému tanci, kde už jsem nadobro zakotvila, protože tam jsem se našla. Spojení dvou těl a duší v jednom rytmu. Kdo nezažil, nepochopí. Jsem tanečnice mezinárodní třídy, vicemistr ČR ve standardních tancích kategorie Senior I v roce 2013 a semifinalista Blackpool Dance Festival 2015. Od roku 2000 jsem vedoucí a hlavní trenérkou tanečního klubu KAT Zbraslav, specializuji se zejména na děti a mládež. Baví mě probouzet radost z tance již u těch nejmladších dětí od 4 let a následně sledovat jejich proměny do juniorského věku, kde zažívají své první soutěže, úspěchy a pomalu se začínají přeměňovat v krásné slečny a mladé gentlemany teenagerského věku. Mám velkou radost z toho, že tanec přináší lidem jakéhokoliv věku nový rozměr života.
 
 

MIROSLAV ŠERÁK 
V šestnácti letech v tanečních kurzech mě zaujala možnost vyjádřit se pohybem a spojit ho s hudbou a od té doby rozvíjím tuto dovednost o stále nové zkušenosti. Vytrvalost mě dovedla až k titulu vicemistra ve standardních tancích a držitele trenérské licence prvního stupně. Kdo vydrží, vyhraje….
 
Tanec je potravou pro můj mozek, který tím stárne pomaleji. Miluju sport, jsem sportovcem tělem i duší. Ale tanec je víc, tanec začíná tam, kde sport končí. 
 
„Tanec je báseň, ve které je každý pohyb slovem.“ — Mata Hari 
 
 

LENKA PEŠKE 
Miluji tanec a vše co se kolem něj děje. Miluji naše setkávání na parketu i mimo něj. Mám ráda tu úžasnou společnost lidí, která se kolem tance tvoří. Jsou to všechno báječní lidé, kteří s námi sdílí lásku k tanci. Jsem nadšená z té neuvěřitelné proměny mladých lidí v gentlemany a mladé dámy. Zbožňuji to absolutní nadšení a energii, která během tance vzniká. Věřím, že díky tanečním měníme životy mladých lidí a jejich chování vůči ostatním. A věřím, že díky tanečním měníme životy i manželským párům, které si tak našly společnou zábavu a naučily se opět spolu trávit volný čas. Čas jeden pro druhého, je to nejvzácnější, co máme. Taneční kurzy mají velký smysl a já jsem vděčná, že mohu být jejich součástí. Máme rodinou taneční školu, kterou založil můj tatínek v roce 1991. Začínala jsem tam jako asistentka, postupovala přes taneční partnerku až po učitelku tance. Na vysoké škole FTVS jsem absolvovala Obor trenér a učitel tance. Moje praxe lektorky je již více než 24 letá, a stále se vyvíjí. Ráda učím to "běžné" tancování, které naši tanečníci mohou využít na plesech, zábavách, firemních večírcích a svatbách. 
 
 

MARTIN HOUŠKA 
Ke sportovnímu tanci jsem se dostal přes hokej a judo a dnes se mu věnuji už více než 20 let. Se svou současnou taneční partnerkou Andreou Třeštikovou tančím STT od roku 2003. Společně jsme dosáhli několika úspěchů, na které jsme pyšní. Stali jsme se několikanásobnými vicemistry ČR v kategorii amatérů a v profesionální sféře jsme dosáhli mety nejvyšší - stali jsme se Mistry ČR pro rok 2014. Též jsme měli čest pravidelně reprezentovat naši zem na mezinárodním poli, kde jsme se mimo jiné probojovali do čtvrtfinále ME a několikrát se dostali do finále International Open WDSF. Své zkušenosti předáváme dál a působíme jako trenéři a porotci a snažíme se své svěřence motivovat a nasměrovat k nejlepším výkonům. Nejen v tancování se řídím mottem: "Pěstuj v srdci lásku a respekt" a věřím, že je tou správnou cestou k dosažení vytyčených cílů. 
 
 

ANDREA TŘEŠTIKOVÁ 
Mé taneční začátky se píší v Poděbradech, odkud pocházím. V té době mě bavil i tenis a hra na kytaru, ale stále mě to táhlo k tanci a intenzivněji se mu věnuji od 11 let. Po přestupu do Prahy se mi podařilo vytančit mezinárodní třídu a poprvé se, společně s mým tanečním partnerem Martinem Houškou, probojovat do finále MČR ve standardních tancích. Tanec nabral plné obrátky, měli jsme nejlepší domácí trenéry a začali jsme trénovat i s těmi nejlepšími v Itálii. Získali jsme titul vicemistrů ČR v amatérech a to celkem čtyřikrát. Díky těmto oceněním a zahraničním úspěchům po celém světě jsme se v rámci národního týmu nominovali do reprezentace České republiky na Mistrovství světa a Mistrovství Evropy. Při přestupu do kategorie profesionálů jsme si připsali i titul Mistři ČR. Po dokončení trenérské školy se z nás stali trenéři a porotci. I nadále se s Martinem vzděláváme, abychom našim svěřencům mohli předávat co nejkvalitnější informace, zkušenosti, ale HLAVNĚ - lásku k tanci. Bez které se těžko hledá motivace… 
 
 

JAN LIŠKAŘ 
trenér tanečního sportu I. třídy, specialista na standardní tance medailista a mnohonásobný finalista mistrovství republiky ve standardních tancích dospělých několikanásobný mistr republiky ve standardních tancích družstev a formací.
Za svou taneční kariéru jsem spolupracoval s mnoha mistry světa a jejich trenéry. U mnohých se vzdělávám i nadále. Naučili mne, že teprve cílevědomost, pevná vůle a důslednost dají talentu možnost dosáhnout významných výsledků. Vzdělání považuji za klíč k rozvoji jakéhokoliv potenciálu, tedy i tanečního. Během své taneční kariéry jsem vystudoval společenský tanec na konzervatoři a následně také trenérství na FTVS Univerzity Karlovy. Společenský tanec, který se postupně přetavil v taneční sport, je pro mne vášní již desítky let. Považuji jej za vynikající sportovně společenskou aktivitu. Tuží tělo, tříbí mysl, evokuje emoce. Tanec v sobě krásně spojuje jednotu těla a ducha. Párový tanec učí dovednostem spolupráce, gentlemanství, ohleduplnosti, zvládání krizí. Ve své rekreační formě je tanec radostným trávením volného času pro naprosto všechny věkové kategorie. Soutěžní forma může být vrcholovým sportem ve vší jeho náročnosti. Ojedinělým provázáním fyzické náročnosti, koordinačních dovedností, synchronizací pohybu v hudbě, emočním prožitkem a nutností párové spolupráce je taneční sport jedinečnou aktivitou, ve které si každý může nalézt svůj cíl. Čím více se tancem zabývám, tím více mne baví! 
 
 

ROMANA MOTLOVÁ 
Jsem tancem prorostlá. Od mala jsem tancovala a rodiče mě v tom moc podporovali i vzhledem k tomu, že sami vedli taneční klub. Miluji tanec, dává mi pocit svobody a radosti, jako bych se vracela do dětství a byla spanilou princeznou pokaždé, když jsem na parketě a tancuji. A také jsem velice šťastná, když mohu pomoci dívkám a chlapcům, ženám i mužům plnit jejich sny. Měla jsem to štěstí být několikrát mistryní ČR v kategorii Senior 1 v latinsko-amerických tancích, finalistkou Mistrovství světa a finalistkou Blackpool Dance Festival. Potkala a potkávám fantastické lidičky a doufám, že budu moci učit a trénovat a radovat se z výsledků mých studentů ještě dlouhou dobu. 
 
 
 
 
 

JITKA RYCHNOVSKÁ 
V roce 1992 jsem se začala věnovat cvičení pěti Tibeťanů, pravidelnému cvičení hatha jógy a meditaci. Postupně jsem se začala zajímat a studovat asijská bojová umění, kulturu a tradice, učit se Jang Taichi a cvičení s mečem. V letech 1999 – 2006 jsem studijně navštěvovala USA, Malajsii, Singapur, kde jsem se převážně věnovala meditaci, studiu duchovních směrů Asie a s tím i souvisejících cvičení jako je jóga, koncentrační a meditační cvičení a taichi. V roce 2005 jsem poprvé navštívila Čínu a po návratu se rozhodla naplno věnovat Čchen Tchaj-ťi čchüan. Kromě tradičních sestav Taichi beze zbraně a dechového a relaxačního cvičení Čchi-kung mám v oblibě cvičení s tradičními zbraněmi Tchaj-ťi, jako meč, vějíř a šavle. V České republice jsem studovala Tchaj-ťi u Radka Koláře. A pracovala několik let jako instruktor Taiji, Čchi-kungu a především Taiji a Kung-fu pro děti a mládež v jeho Akademii. Od roku 2006 se účastním výukových seminářů v ČR s Grand Mistrem Zhu Tiancai. V roce 2009 jsem vyhrála zlatou medaili na mezinárodní soutěži v tradičním Tchaj-ťi v Číně (Jiaozuo). Během pobytu v Číně jsem se účastnila cvičení a přípravy na soutěž u Mistra Zhu Tiancaie (jednoho ze čtyř „Buddhových bojovníků“ a jednoho ze 13 velmistrů Tchaj-ťi čchüan na světě) a získala učitelský certifikát na výuku Tai-chi. Mimo Tai-chi se věnuji studiu asijské kultury, designu a architektuře, především podle principů Feng shui a tradiční přípravě čínských čajů.
 
 

JOSEF KUČA 
K tanci jsem se dostal v první třídě, kdy mou maminku oslovil taneční kroužek ve vedlejší obci, který již v této době vedla současná vedoucí klubu Lenka Šeráková. Začal jsem docházet na pravidelné tréninky a tanec se stal každodenní součástí mého života. Stále jsem aktivním tanečníkem a se svou taneční partnerkou Danielou Šerákovou již šestým rokem reprezentuji taneční klub KAT Zbraslav i na mezinárodním tanečním poli. Společně jsme dosáhli již několikrát na mistrovský titul ve figurálním valčíku a jsme pravidelnými finalisty a medailisty seriálu tanečních lig. V létě roku 2020 jsem v Brně dokončil studium trenéra a porotce III. třídy. Nejvíce mne na tanci těší, když mohu svou energii a nadšení sdílet a předávat dál. Řídím se mottem „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.“
 
 
 
 

 

Kontakty

Poděkování

Na činnost  TJ Sokol Zbraslav přispívají a na rekonstrukci víceúčelového sálu PARKET se podíleli:

Národní sportovní agentura, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Hlavní město Praha a Městská část Praha-Zbraslav.

            

 

Partneři vybavení sálu