Výročí 135 let Sokola Zbraslav

V letošním roce se v našem kalendáři sešla dvě významná výročí.

Česká obec sokolská slaví 160 let od založení v roce 1862.

Sokol Zbraslav si zároveň připomíná 135 let své existence

Tyto dvě události jsme společně oslavili 8.října, v Památný den Sokolstva věnovaný odkazu sokolů, kteří položili život během nacistické okupace.

Akce se konala v sobotu 8.října 2022 od 17 do 20 hod a bylo to opravdu veliké !
Děkujeme všem, kdo jste byl toho součástí !

Vzdělavatel Sokola Zbraslav bratr Otakar Vlasák připravil unikátní výstavů fotografií a dokumentů z historie zbraslavského Sokola. Od 18.00 se konal hlavní program s promítáním, rozhovory s pamětníky a také vystoupení našich současných oddílů.

Fotografie z večera od sestry Terezy Magdaleny Dvořáčkové si můžete prohlédnout či stáhnout ZDE.

V průběhu večera diváci mohli zhlédnout videa z historie, jejichž autorkou je bývalá členka Sokola Karolína Vorlová.
Přinášíme Vám je alespoň takto ze záznamu:

1887-1918
1918-1937
1938-1989
1990-2022

Děkujeme celému realizačnímu Týmu Sokola Zbraslav za skvělou organizaci akce!