Mokro nás nezastaví! Atletický víceboj se letos vydařil i pod střechou
V sobotu 13. června proběhl náš tradiční atletický čtyřboj dětské všestrannosti. Počasí nám sice tentokrát ukázalo lehce odvrácenou tvář a i když po týdenních deštích zase vysvitlo slunce. kvůli mokré a kluzké venkovní dráze a celému hřišti to chvíli vypadalo na pořádnou čáru přes rozpočet. Sokolové se ale vody neleknou! Operativně jsme celou akci přesunuli pod střechu a v naší tělocvičně propukla ta pravá závodní atmosféra.
Všechny disciplíny víceboje (skok z místa, sprint přes překážky, hod a vytrvalostní běh) řádně prověřily sílu, rychlost i obratnost všech závodníků, ale všichni bojovali jako lvi. V netradičních halových podmínkách si sice řada sokolíků v závěrečných bězích sáhla lehce na dno svých sil, ale bojovnost v jejich očích byla úžasná. Však jim také z improvizovaných tribun hlasitě kryli záda rodiče, prarodiče i sourozenci, kteří fandili co to šlo!
Během počítání výsledků před slavnostním vyhlášením medailistů mohli všichni závodníci znovu nabrat sílu, doplnit energii a trochu si vydechnout. Celé dopoledne uteklo jako voda a každá medaile si nakonec našla svého hrdého majitele. Pro vítěze i všechny účastníky bylo pět připravené osvěžení v podobě výborných melounů od našeho už tradičního ovocného sponzora Bouquete - Anecoop Praha, kterému patří naše poděkování!
Měli jsme ze závodů opět příjemný pociit. Ukázalo se, že děti pohyb zkrátka baví, rády si poměří schopnosti s kamarády a žádné komplikace jim úsměv z tváře neseberou. Tak zase příště na našich cvičeních!
Fotografie plné emocí a sportovních výkonů najdete opět [ ZDE V GALERII ]
Za odbor všestrannosti – Vaši cvičitelé


